به نقل از مدیر اجرایی طرح مطالعاتی (آقای عبدالحسینی):

دبیرخانه و مرکز اجرای این طرح در دارالقرآن مهدیشهر واقع شده است.

هدف طرح:گسترش وترویج فرهنگ مطالعه کتاب،ایجاد فضای مناسب کتابخوانی، افزایش مهارت فردی،بصیرت افزایی، تقویت عقیده دینی واصلاح سبک زندگی،تقویت روحیه جهادی در مقابله با تهاجم فرهنگی و رونق بخشیدن به حضور حداکثری جوانان ونوجوانان به مساجد و در نهایت قرار گرفتن جامعه در افق تمدن نوین اسلامی (در راستای منویات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب )از اهداف اصلی این طرح می باشد. این طرح دربخش خواهران وبرادران در همه رده های سنی و برای همه اقشار در حال برگزاری است.

عضویت  هزار و هفتصد(۱۷۰۰) دانش آموز در مقطع تحصیلی راهنمایی ودبیرستان و بخشی از اولیای دانش آموزان، ۱۷۰ نفر از اصناف ، تعدادی از ادارات سطح شهرستان ، هشت کانون مساجد، هئیت های مذهبی ، بخشی از حلقه های صالحین، ۲۱ مرکز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان سمنان که جمعا حدود ۳۰۰۰ نفر می باشند در این طرح عضویت دارند.طرح مطالعاتی آرامش ماندگار در دو سطح عمومی وتخصصی در حال اجرا می باشد.

نام این طرح برگرفته از حدیث امام علی (علیه السلام) در امر مطالعه و کتابخوانی می باشد.در این طرح بزرگسالان روزانه پنج صفحه، کودکان هفته ای یک کتاب، نوجوانان وجوانان با توجه به حجم کتاب ماهانه یک کتاب را مطالعه می کنند.

معرفی برخی از کتب :

بخش کودکان:

کتابهای “آفتابگردان” ۴۸ جلدی، “باران” ۱۴ جلدی

بخش نوجوانان:

“حدیث پاکان” ۱۴ جلدی، “اسوه ها” ۸ جلدی ،

بخش جوانان:

“آشنایی با سیره شهداء” ، “ماهی که مهر را برد” (آسیبهای ماهواره) ،

بخش خانواده:

“نیمه دیگرم”(مهارتهای همسر یابی)، “تا ساحل آرامش”(گامهای موفقیت در زندگی مشترک)،”من دیگر ما”(مهارتهای تربیت فرزند) ،

در حوزه مدیریت:

“مدیر مواظب باشد”با موضوع آسیب های مدیریتی  در بین مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان مهدیشهر در این طرح ارائه می شود.

مدیریت اصلی این طرح را حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد عربیان بر عهده داشته که یکی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم (از شاگردان حضرات آیات بهجت ،حسن زاده و سعادت پرور ) و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می باشند.

مدیریت طرح جهت ایجاد ارتباط با مدیران کمیته های تحت پوشش طرح و جلسات پاسخ به شبهات جوانان به ضورت ماهیانه در مهدیشهر حضور میابند. ضمنا طی دو سال گذشته توسط استاد عربیان جلسات متعددی جهت تبیین و معرفی این طرح و استفاده از مشاوره مسئولین شهرستان و استان از جمله :امام جمعه شهرهای مهدیشهر و درجزین و شهمیرزاد،مدیریت کانون مساجد استان،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، فرماندار ،مدیران ادارات ارشاد اسلامی ،سازمان تبلیغات، آموزش و پرورش، کمیته امداد،حوزه های علمیه ، شهردار و شورای شهر ،سپاه ،ارتش،ناجا و چهره های فرهنگی و فرهیخته شهر برگزار گردیده که به حمد ا… مورد اقبال مسئولین و جامعه هدف طرح قرار گرفته است.ان شا الله ثمرات این طرح بزرگ و کم نظیر در آینده دیده خواهد شد؛شاید بتوان این حرکت فرهنگی را یک از عمیق ترین و امید بخش ترین فعالیت فرهنگی سالهای اخیر این شهرستان دانست.

کمیته های پیش بینی شده در این طرح:

۱- کمیته مشاوره و ارزشیابی

۲- کمیته خیرین

۳- کمیته رسانه و تبلیغ

۴- کمیته اجرایی

ضمنا حجت الاسلام شیخ محمود مختاری نیز یکی از طلبه های فعال مهدیشهری در بخش کودکان و نوجوانان این طرح را همراهی می نمایند.